BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vilniaus inovacijų forume mokslininkams ir verslininkams pristatyta ES naujoji mokslo ir inovacijų programa „Horizontas 2020“

Data

2013 12 04

Įvertinimas
0
Innovation.jpg

Gruodžio 4 d. prasidėjusiame Vilniaus inovacijų forume švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pristatė vakar Briuselyje Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybos patvirtintą Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020”, kurios biudžetas 2014-2020 metais sieks per 70 mlrd. eurų. Forumas, į kurį susirinko 600 mokslininkų ir verslininkų, skirtas mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimui. 

„Lietuva gali didžiuotis, kad savo pirmininkavimo ES Tarybai metu galėjo sėkmingai užbaigti didelį darbą – laiku paleisti į gyvenimą programą „Horizontas 2020“, atversiančią naujas galimybes mokslininkams, mažoms ir vidutinėms įmonėms – visai Europai. Ji  ne tik stiprins Europos mokslo ir technologijų bazę, bet ir padės tvirtą pamatą Europos ateičiai – naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui. Investicijos šioje srityje taip pat bus orientuotos į inovatyvius produktus bei paslaugas kuriantį verslą“, – sako šį pusmetį Europos mokslo ministrų susitikimams pirmininkaujantis Dainius Pavalkis.

D. Pavalkis pabrėžia, kad būtina skatinti aktyvų dialogą ir bendradarbiavimą tarp mokslo ir verslo – tuo paremtas tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos konkurencingumas.

„Pristatydami ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ atveriamas galimybes kalbame labai svarbioms bendruomenėms – ne tik mokslo ir verslo, bet ir visuomenei. Lietuvos pirmininkaujamos ES Tarybos vakar patvirtintas „Horizontas 2020“ – gera naujiena visiems, – sako D. Pavalkis. – Mūsų pagrindinis tikslas yra skatinti  mokslininkus ir verslininkus kalbėtis tarpusavyje, būti akyviems ir išnaudoti visas naujos programos atveriamas galimybes, nes nuo jų bendrai kuriamų aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų tiesiogiai priklauso ekonomikos pažanga“.

Vilniaus inovacijų forumas („Innovation Drift“) yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie forumą internete adresu http://www.vif2013.com/.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]