BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ES programa „Europos horizontas“

ES bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ pakeitė 2014–2020 m. vykusią programą „Horizontas 2020“. 

Programai „Europos horizontas“ planuojama skirti apie 95,5 mlrd. eurų. 

Programos tikslas – užtikrinti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje.

Pagrindinės naujovės „Europos horizonte“

Europos inovacijų taryba: parama novatoriams, vykdant dvi pagrindines finansavimo priemones – viena skirta ankstyvosioms inovacijų kūrimo stadijoms, kita – plėtrai ir įsitvirtinimui rinkoje.

Misijos: priemonių rinkiniai, siekiant drąsių ir ambicingų tikslų, turinčių įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui. „Europos horizonte“ yra 5 pagrindinės misijų sritys. Daugiau informacijos apie ES misijas galima rasti čia.  

Atvirojo mokslo politika: privaloma atvira prieiga prie publikacijų, atviro mokslo principai taikomi visoje programoje. Plačiau apie tai - čia.

Naujas požiūris į partnerystes: į tikslą orientuotos ir ambicingesnės mokslo partnerystės su pramone siekiant ES politikos tikslų. Daugiau apie Europos partnerystes - čia. 

Programos „Europos horizontas“ struktūra

 

Specialioji programa, kuria įgyvendinamas „Europos horizontas“, ir EIT: 

Horizontali sritis  „Dalyvių skaičiaus didinimas ir EMTE  stiprinimas“ yra skirta mažinti mokslo kokybės ir inovacijų atotrūkį tarp Europos šalių („Dalyvių skaičiaus didinimas ir kompetencijos sklaida“ ir „Europos MTI sistemos pertvarka ir stiprinimas“). 

Specialioji programa Europos gynybos fondas apima gynybos srities mokslinius tyrimus ir plėtrą.

„Europos horizontą“ papildo EURATOM programa

Programos „Europos horizontas“ NCP

NCP – tai nacionaliniai kontaktiniai asmenys (angl. National Contact Points) Europos Sąjungos ir asocijuotose valstybėse, savo šalių tyrėjams bei verslo ir viešojo sektoriaus organizacijoms teikiantys kvalifikuotą ir nemokamą pagalbą dalyvauti programoje „Europos horizontas“. 

Kiekvieno NCP veiklos tikslas – teikti pareiškėjams naujausią aktualią informaciją bei visapusiškas konsultacijas įvairiais programos taisyklių taikymo ir dalyvavimo joje klausimais.

NCP tinklo struktūra atspindi programos „Europos Horizontas“ struktūrą, paskiriant asmenis vykdyti NCP veiklą kiekvienai programos teminei sričiai. 

Lietuvoje NCP tinklo veiklas vykdo Lietuvos mokslo taryba ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Kita informacija

Europos Komisijos kvietimų ir paraiškų konkursų portale skelbiami:

Archyvas

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-04