BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


2017 m. sausio 18 d. Kopenhagoje vyko Baltijos mokslo tinklo projekto seminaras „Tarptautinis bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Baltijos jūros regione – iššūkiai, kliūtys ir galimi sprendimai“

2017 m. sausio 18 d. Kopenhagoje įvyko Europos Sąjungos Interreg Baltijos jūros regiono programos Baltijos mokslo tinklo projekto seminaras „Tarptautinis bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Baltijos jūros regione  – iššūkiai, kliūtys ir galimi sprendimai“.

Projekto partneriai pristatė nacionalinių seminarų rezultatus. Projekto partnerių šalyse vykusiuose nacionaliniuose seminaruose buvo išsakytos problemos ir kliūtys tarptautiniam bendradarbiavimui. Seminaruose buvo identifikuotos administracinės kliūtys (sudėtingas programų administravimas, reikalaujantis daug pastangų, maža pridėtinė vertė, nacionalinėse programose mažesnė konkurencija, nepagrįsta ir beprasmė biurokratija), problemos dėl siūlomų bendradarbiavimo priemonių ir finansavimo (nacionalinio bendrojo finansavimo trūkumas, mažų grantų trūkumas, prastos kokybės paraiškos, mokslui „nekorektiškai“ nustatomi rodikliai ir vertinamas poveikis), kur pradėti (skirtingi programų reikalavimai finansuojamiems regioniniams projektams, informacijos trūkumus apie esamas programas/projektus, sunkumai ieškant partnerių, pirmenybė teikiama jau žinomiems partneriams, neigiamos kultūrinės nuostatos, stabdančios bendradarbiavimą, abejonės dėl anglų kalbos kaip ne visais atvejais tinkamos priemonės bendradarbiauti (pvz. humanitariniai mokslai) , strateginio valdymo trūkumas (regioninio strateginio koordinavimo ir informuotumo dėl tarptautinio bendradarbiavimo pridėtinės vertės trūkumas, institucinės atminties trūkumas, nes regioninis bendradarbiavimas dažnai priklauso nuo kelių asmenų, politinių įsipareigojimų vykdyti numatytas iniciatyvas trūkumas, skirtingas šalių mokslinės kompetencijos lygis, o gebėjimų stiprinimas ir bendradarbiavimas vardan bendradarbiavimo nėra suvokiami kaip pakankama paskata).

Daugiau informacijos apie Baltijos mokslo tinklo šalių nacionalinių seminarų rezultatus galite rasti Baltijos Jūros Valstybių Tarybos kuruojamame Baltijos mokslo tinklo tinklalapyje čia ir čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-02