BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


2017 m. vasario 8 d. ES INTERREG BJR Baltijos mokslo tinklo projektas buvo pristatytas Sankt Peterburge vykusioje Baltijos jūros mokslo dienai skirtoje konferencijoje

2017 m. vasario 8 d. Europos Sąjungos INTERREG Baltijos jūros regiono (ES INTERREG  BJR) programos Baltijos mokslo tinklo projektas buvo pristatytas Sankt Peterburge vykusioje konferencijoje, skirtoje Baltijos jūros mokslo dienai.  Tai - pirmoji tokia konferencija, kurią organizavo Baltijos jūros valstybių taryba (BJVT) kartu su Sankt Peterburgo rektorių taryba ir Rusijos mokslų akademija.

Konferencijos plenarinės sesijos ir panelinės diskusijos buvo skirtos BJTV mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijų darbotvarkės klausimams. Pranešimus skaitė mokslinės ir akademinės bendruomenės, mokslo politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų iš Baltijos jūros regiono valstybių ir šiaurės vakarų Rusijos, Europos Komisijos, BJVT atstovai. Panelinės diskusijos metu Lietuvos atstovas auditorijai pristatė kliūtis ir iššūkius tyrėjų mobilumui BJR, tarp kurių – skirtingas mokslinės ekscelencijos lygis tarp BJR šalių, poreikis nustatyti palankiausias finansavimo schemas, atsižvelgiant į atitinkamus tyrėjų mokslinius poreikius. Taip pat buvo paminėta, kad reikalinga išsamesnė ir gilesnė remiamų mokslinių veiklų analizė, atsižvelgiant į kokybinius tyrėjų mobilumą skatinančių priemonių aspektus.  Greta kitų klausimų buvo aptartas BJVT ir Baltijos mokslo tinklo vaidmuo kuriant ir plėtojant tolesnius bendradarbiavimo ryšius mokslo ir inovacijų srityje Baltijos jūros regione.

Kartu su ES INTERREG BJR programos Baltijos mokslo tinklo projektu Rusijos ir tarptautinei bendruomenei buvo pristatytas ir ES INTERREG BJR programos Baltic TRAM projektas.

Konferencija subūrė apie 130 dalyvių, atstovaujančių Baltijos jūros regione veikiantiems universitetams ir mokslinių tyrimų centrams. Tarp jų paminėtini Turku universitetas, Vokietijos elektronų greitintuvo centras (vok. Deutsches Elektronen-Synchrotron (DESY)) Hamburge, Europos laisvaelektronio lazerio centras (angl. European XFEL) Hamburge, Sankt Peterburgo valstybinis ekonomikos universitetas (UNECON), Latvijos Universitetas, Varšuvos universitetas. Taip pat tarp konferencijos dalyvių - Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA), Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato, Barenco jūros Europos ir Arkties tarybos (angl. Barents Euro-Arctic Council), kuriai šiuo metu pirmininkauja Rusija, BONUS programos, Lenkijos Respublikos mokslo ir aukštojo mokslo ministerijos, Švedijos instituto atstovai.

Daugiau informacijos apie Baltijos jūros mokslo dienai skirtą konferenciją rasite BJVT tinklalapyje čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-02