BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


2019 m. sausio 16-17 d. Osle vyko BMT projekto partnerių susitikimas

2019 m. sausio 16-17 d. Osle vyko Europos Sąjungos INTERREG Baltijos jūros regiono programos Baltijos mokslo tinklo (toliau – BMT)  projekto partnerių susitikimas.

Rekomendacijų politikams rengėjai pažymėjo mobilumo ir jam skirto finansavimo svarbą visais lygmenimis, mažesnių infrastruktūrų atvėrimą tarptautiniams naudotojams, kt. ES politikos formuotojams rekomenduojama remti koordinacinius veiksmus inicijuojant mokslinių tyrimų infrastruktūroms, Baltijos jūros regionui skirtus ambicingus projektus. Pažymėta, kad BSR mokslinių tyrimų infrastruktūrų koordinavimas yra fragmentuotas.

Diskusijos metu dėl jungtinio programavimo buvo išsakytos abejonės dėl tokio programavimo sėkmingumo dėl skirtingų šalių situacijų (kompetencijos, universitetų reitingų, finansavimo galimybių).

Aptariant mobilumo instrumentus, svarstyta galutinė ataskaita dėl mobilumo stiprinimo. Pažymėta, kad dėl mobilumo instrumentų kontekste pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas jauniems tyrėjams, taip pat universitetų poreikiams ir interesams šiuo klausimu.

Aptartas BJVT ministrų susitikimas Rygoje, numatytas 2019 m. vasario mėn., šio susitikimo deklaracija, darbotvarkė. Be to, aptarta Baltic Science Day konferencijos programa ir galimi dalyviai.

Pateikta apibendrinta informacija apie šalių veiksmų planus. Bendradarbiavimo tąsa labiausiai aktuali LT, EE, LV, PL ir Hamburgo ministerijai. DK pažymėjo, kad jiems šis bendradarbiavimas nėra aktualus. SE ir FI dar nepateikė informacijos. FI ministerija ketina trauktis iš BMT.

Apžvelgti BMT projekto rezultatai. Pažymėta, kad mokslo tematika atsirado parlamentarų, Baltijos jūros strategijos formatuose ir dokumentuose. Aptarta rengiama projekto pratęsimo paraiška.

Susitikimo dalyviams buvo pateikta informacija apie šiuo metu jau patvirtintus projektus, kuriuose dalyvauja BJR institucijos (HALOS - Hansatic League of Science, Baltic Sea Educational Academy B-Sea) ir kurie galėtų prisidėti prie BMT tikslų įgyvendinimo.

Išsamę informaciją apie 2019 m. sausio 16-17 d. Osle vykusį renginį galite rasti BMT tinklalapyje čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-02