ŠMSM skyrė 2 mln. eurų mokinių bendrabučiams atnaujinti ir pastatams pritaikyti žmonių su negalia poreikiams
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 2 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų ministerijai pavaldžių švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti. Daugiau kaip 1 mln. eurų skirta mokinių bendrabučiams atnaujinti, o dar beveik 1 mln. eurų – švietimo įstaigų pastatams pritaikyti žmonių su judėjimo negalia poreikiams.
Mokinių bendrabučių atnaujinimo darbai šią vasarą ir naujais mokslo metais bus vykdomi penkiose ŠMSM pavaldžiose įstaigose: Marijampolės profesinio rengimo centre, Kėdainių profesinio rengimo centre, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, Plungės technologijų ir verslo mokykloje bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.
Šiose įstaigose numatyta atnaujinti arba pakeisti pastatų inžinerines sistemas – elektros, vandentiekio, nuotekų šalinimo, gaisrinės saugos, apsaugos, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo.
Finansavimas pastatams pritaikyti žmonių su judėjimo negalia poreikiams skirtas vienuolikai ŠMSM pavaldžių švietimo įstaigų, iš jų – M. K. Čiurlionio nacionalinei menų mokyklai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrui bei devynioms profesinio mokymo įstaigoms.
Įgyvendinant projektus bus sudarytos geresnės sąlygos žmonėms, turintiems judėjimo negalią, savarankiškai judėti pastatuose: bus įrengiami arba atnaujinami liftai, nuožulnos ar kt.
Nuotr. Luko Balandžio
Atnaujinimo data: 2026-06-23
Taip pat skaitykite:
URM ir ŠMSM įsteigė Mokslo diplomatijos koordinavimo tarybą
Meilės Lukšienės premijos laureatė – matematikos mokytoja Marta Baranauskaitė
Ministrė Raminta Popovienė lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje
Lietuva pirmą kartą pirmininkaus Europos mokyklų tinklui
ŠMSM siūlo daugiau galimybių pritraukti užsienio kalbų mokytojus į Lietuvos mokyklas
