Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vidiniu pranešimų apie pažeidimus teikimo kanalu apie pažeidimą gali pranešti bet kuris asmuo, kurį su ministerija sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.), taip pat kiti asmenys.
Pagal Pranešėjų apsaugos įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:
Kompetentingu subjektu administruoti ministerijos vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą (nagrinėti jais gautą informaciją apie pažeidimus, užtikrinti asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimus, konfidencialumą) švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu yra paskirtas Organizacijos vystymo skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Vaitiekėnas (el. p. [email protected], tel. 8 619 30 236, A. Volano g. 2, Vilnius, 174 kab.), o jo nesant – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Organizacijos vystymo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Bukauskienė (el. p. [email protected], tel. 8 620 33 967, A. Volano g. 2, Vilnius, 174 kab.).
Informaciją apie korupciją ir pastebėtus pažeidimus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vidiniu pranešimų apie pažeidimus kanalu galima pateikti:
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vidiniu pranešimų apie pažeidimus teikimo kanalu gautų pranešimų nagrinėjimo tvarką ir procedūras nustato Informacijos vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje tvarkos aprašas (įsakymas).
Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme nustatytos asmenų, teikiančių informaciją apie pažeidimus, teisės ir garantijos
Asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimus, apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemonės:
Prieš darbuotoją, pateikusį informaciją apie pažeidimą, ir jo šeimos narius, dirbančius ministerijoje arba kitame su ministerija subordinaciniais ryšiais susijusiame juridiniame asmenyje, dėl tokios informacijos pateikimo nuo informacijos pateikimo dienos draudžiama imtis neigiamo poveikio priemonių: atleisti jį iš darbo ar tarnybos, perkelti į žemesnes pareigas ar kitą darbo vietą, bauginti, priekabiauti, diskriminuoti, grasinti susidoroti, apriboti karjeros galimybes, sumažinti darbo užmokestį, pakeisti darbo laiką, kelti abejones dėl kompetencijos, perduoti neigiamą informaciją apie jį tretiesiems asmenims, panaikinti teisę dirbti su valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančia informacija, taikyti bet kokias kitas neigiamo poveikio priemones.
Darbuotojui, pranešusiam apie pažeidimą, ir jo šeimos nariams, dirbantiems ministerijoje arba kitame su ministerija subordinaciniais ryšiais susijusiame juridiniame asmenyje, taikomos teisinės gynybos priemonės, nustatytos Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 11 straipsnyje ir kituose teisės aktuose.
Apie korupciją taip pat galima pranešti:
Pranešėjų apsaugą reglamentuojantys teisės aktai ir kita aktuali informacija: