Patyčių dėžutė

„Patyčių dėžutė“ – priemonė, kuri leidžia mokiniams anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias, o mokykloms – reaguoti į jas ir laiku suteikti pagalbą.

Platformą sudaro tinklalapis, mobilioji programėlė ir administravimo sistema, kurią nemokamai įsidiegti gali visos šalies mokyklos. „Patyčių dėžutę“ įsidiegusių mokyklų mokiniai tinklalapyje ar mobiliuoju įrenginiu galės užfiksuoti patyčių atvejį – nurodyti vietą, laiką, dalyvius, trumpai apibūdinti situaciją, o elektroninių patyčių atveju ir įkelti nuotrauką.

Nemokamą mobiliąją programėlę „Patyčių dėžutė” mokiniai atsisiųsti gali iš „Google Play“ arba „App store“.

Kaip mokykla gali įsidiegti „Patyčių dėžutę”?

  • Mokykla turi iš oficialios institucijos el. pašto dėžutės atsiųsti laišką adresu [email protected]
  • Laiške privaloma nurodyti mokyklos internetinės svetainės adresą ir paskirto „Patyčių dėžutės“ administratoriaus el. pašto adresą.
  • Automatiškai bus sukurta „Patyčių dėžutės“ svetainė ir administravimo teisė perduota pačiai mokyklai.
  • Nurodytu paskirto „Patyčių dėžutės“ administratoriaus el. pašto adresu bus atsiųsta nuoroda prisijungimui prie administravimo sistemos.
  • Jeigu mokyklos domenas nėra administruojamas LITNET (mokykla nesinaudoja nemokamu subdomenu lm.lt zonoje), tuomet domeno nukreipimo instrukcijas rasite čia.

Informacija apie „Patyčių dėžutę” mokykloms

„Patyčių dėžutė“ nėra skirta pakeisti pranešimus apie patyčias žodžiu – tai papildoma ir mokiniams patogi priemonė išsipasakoti, kai kiti pranešimo apie patyčias būdai nepriimtini dėl baimės būti identifikuotais ar tapti skundikais.

Instrukcijos: 1) administratoriams; 2) moderatoriams; 3) vartotojams.

Informaciją mokykloms apie „Patyčių dėžutę“ teikia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo pagalbos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Bagdonaitė (el. paštas [email protected]).

Kas yra „Patyčių dėžutė“ ir kaip ja naudotis? (vienos iš projekto iniciatorių Kamilos Gasinskos pranešimas)

 

Atnaujinimo data: 2024-02-01