Lietuvoje įgyvendinus profesinio mokymo turinio pertvarką pereita prie pilnai modulinės profesinio mokymo sistemos. Vykdomos modulinio profesinio mokymo programos suteikia skirtingas kvalifikacijas pagal atitinkamą kvalifikacijos lygį (nuo II iki V pagal LTKS).

Modulinių profesinio mokymo programų aprašai rengiami vadovaujantis profesiniais standartais. Modulinių programų rengimo ir įteisinimo procesą reglamentuoja atitinkamas švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymas, kuriame yra nurodoma atsakinga institucija, reguliuotini modulinių programų parametrai (pvz., galima trukmė, privalomas turinys ir kt.), modulinės programos rengimo ir registravimo procedūros. Modulinių profesinio mokymo programų kokybė užtikrinama konsultuojantis su sektoriniais profesiniais komitetais.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo 31 straipsnio 4 punktu kvalifikacijų tvarkymo institucija, t. y. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras (KPMPC) nustato sektorinių profesinių komitetų sudėtį ir tvirtina jų darbo reglamentą. Savo narius į kiekvieną sektorinį profesinį komitetą deleguoja konkretų ūkio sektorių reguliuojanti ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Kai pageidaujama kvalifikacija nėra aprašyta atitinkamo ūkio sektoriaus profesiniame standarte, profesinio mokymo programos teikėjas ar bet kuris Lietuvos Respublikos ar kitos valstybės narės pilietis, kitas fizinis asmuo (t. y. rengėjas) turi teisę inicijuoti ir (arba) rengti profesinio mokymo programą ar jos modulį. Rengėjas pirmiausiai turėtų kreiptis į Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centrą dėl kvalifikacijos aprašo parengimo. Parengus kvalifikacijos aprašą, atnaujinamas atitinkamas profesinis standartas ir tik tada yra rengiama profesinio mokymo programa ar modulis. Formaliojo profesinio mokymo programą sudaro privalomieji ir pasirenkamieji moduliai. Modulio apimtis nustatoma mokymosi kreditais, vadovaujantis Europos profesinio mokymo kreditų sistemos (ECVET) rekomendacija.

Pirminiame profesiniame mokyme privalomieji moduliai yra: įvadinis modulis, bendrieji moduliai, kvalifikaciją sudarančioms kompetencijos įgyti skirti moduliai,  pasirenkamieji moduliai ir baigiamasis modulis. Tęstiniame profesiniame mokyme privalomieji moduliai yra: kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai, pasirenkamieji moduliai ir baigiamasis modulis, o bendrieji moduliai, skirti saugaus elgesio ekstremaliose situacijose ir darbuotojų saugos ir sveikatos kompetencijoms ugdyti, integruojami į kompetencijoms įgyti skirtų modulių turinį.

Visas modulines profesinio mokymo programas galima rasti kpmpc.lrv.lt.

Priėmimas į modulines (tiek pirminio, tiek tęstinio) profesinio mokymo programas vykdomas per Mokausi Lietuvoje sistemą.

Teisės aktai:

Atnaujinimo data: 2025-04-02